O nas

Tworzymy unikatowe narzędzia online
uczące lepiej korzystać z jedzenia

By każdy kęs czynił Cię zdrowszym
Nasza misja

Tworzyć narzędzia i podejmować działania, dzięki którym społczeczeństwo/ ludzie dostrzegą jak wiele zależy od tego jak i co jemy . Pokazywać jak te wiedzę stosować w codziennych wyborach. . Pragniemy by ten wielki dar, jaki codziennie otrzymujemy na talerzach, był właściwie wykorzystany.

Nasza wizja

Chcemy, aby ludzie:

 • widząc jedzenie, umieli wyobrazić sobie jego wpływ na konkretny obszar ciała (i tym wyobrażeniem zacząć go uleczać);
 • zasiadając do posiłku, poświęcali 100% swojej uwagi czynności jedzenia;
 • myśląc o jedzeniu, czuli wdzięczność za nie i wiedzieli, że dzięki niemu mogą żyć pełniej.
Nasza historia

Przyjaciele z podstawówki

Dariusz Kanabus i Adam Podniesiński poznali się w 1991 r. w szkole podstawowej nr. 7 w Warszawie. Po tej szkole ich drogi się rozeszły. Spotkali się znowu w 2010 roku, gdy każdy z nich był freelancerem . Współpracowali przez pewien czas nad projektami komercyjnymi, aby w 2012 roku rozpocząć pracę nad MelodiąDiety.pl Na początku aplikacji poświęcali 1 dzień w tygodniu, następnie 2, aż udało im się pozyskać dotację unijną i dzięki niej mogli poświęcić się temu projektowi w pełnym wymiarze czasu.

Dotacja unijna

W 2013 roku wygrali konkurs o dotację z programu POIG 8.1 Innowacyjna Gospodarka i w lipcu przenieśli swoje działania do biura na Żurawiej 43 w Warszawie. Dziewięć miesięcy czekali na decyzję o przyznaniu dotacji. W tym czasie ich wiedza przesunęła się o “lata świetlne”. Zrozumieli, że zrealizować plan opisany w projekcie na konkurs to za mało i muszą iść dalej, czyli stworzyć w pełni funkcjonalną, wartościową usługę. Udało im się to osiągnąć, dzięki ludziom którzy w nich uwierzyli.

Ludzie którzy w nas uwierzyli

Podczas realizacji projektu z dotacji Założyciele uniknęli 3-krotnie przerwania ciągłości finansowej. Tym samym uratowali projekt i zapewnili mu dalszy wzrost. Za każdym razem pojawiały się osoby z zewnątrz które swoją wiarą i zasobami (pieniężnymi, znajomości itd.) pomogli zespołowi działać dalej. Dzięki Tomaszowi Kamińskiemu i prowadzonemu przez niego Activatorium do Twórców nawiązaliśmy kontakt z Tomaszem Klimkiem, który co prawda nie zainwestował wtedy w nasz projekt, ale dał wiarę i nakierował na rozwiązanie. Dzięki jego wsparciu Twórcy sami wybrnęli z problemu. Przy drugim kryzysie z pomocą przyszła największa w Europie firma produkująca odżywki dla sportowców, spodobał im się dziennik żywieniowy i zapragnęli mieć podobny. Założyciele przygotowali dla niej wymarzoną aplikację, a dzięki uzyskanym funduszom mogli przejść do ostatniego etapu projektu unijnego, w którym także był moment, w którym Twórcy potrzebowali pomocy. Wtedy znów z pomocą przyszedł Tomasz Klimek, który stał się udziałowcem, oraz dwie inne postacie które pragnął zachować anonimowość.

Dziś - rozwijamy skrzydła

W prawie pół roku po zakończeniu projektu z dotacji unijnej MelodiaDiety.pl wzbogaciła się się o 2 nowych braci: Dziennik-posilkow.pl i Jedzer.pl. Działamy także w kierunku stworzenia kolejnych narzędzi dla zdrowszego żywienia. Współpracuje z nami ponad 12 osób. Poznaliśmy setki osób i nawiązaliśmy dziesiątki partnerstw. Ukształtowaliśmy silną wizję naszej pracy. Ugruntowaliśmy sposób pracy i rozwoju każdego członka załogi. Usystematyzowaliśmy rozwój naszych projektów. Ze sprawnymi dłońmi, świeżymi umysłami i podniesionymi głowami patrzymy w przyszłość. Wierzymy w to że nasza misja jest słuszna i wytworzy wiele dobra na świecie.

Dariusz Kanabus
Prezes zarządu
“Celem istnienia każdego biznesu jest wpływanie na otoczenie.”
Wpływ na pracowników
 • Rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

  Dla wszystkich praktykantów i pracowników prowadzimy regularnie co tydzień wymianę wiedzy. Na której dzielimy się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju osobistego, sprzedaży, marketingu. W ten sposób rozwijamy indywidualne umiejętności i przekazujemy użyteczne przekonania każdemu kto się zetknął z naszym zespołem.

Wpływ na społeczeństwo

Problemami społecznymi na które swoimi działaniami z coraz większą siłą
wpływamy, są:

 • Otyłość wśród polskich nastolatków.

  W 2015 roku, wskoczyliśmy na 1 miejsce w europie pod kątem ilości otyłych nastolatków. Prześcignęliśmy od lat zajmującą pierwsze miejsce Wielką Brytanię. Te zatrważające informacje dają nam motywację do edukacji naszego społeczeństwa, jej młodszej części jak i rodziców którzy dają (zły) przykład swoim dzieciom.

 • W 2050 roku zabraknie miejsca na ziemi na produkcję jedzenia.

  National Geographic w gronie ze specjalistami przygotował 5 punktowy program zapobiegnięcia klęsce braku żywności na świecie. Jednym z punktów jest zmniejszenie spożycia mięsa (ponieważ to uprawy pasz zajmują najwięcej miejsca na ziemi). Nasze działania mają się do tego przyczynić byśmy lepiej używali mięsa nie szkodząc ziemi i sobie. Link do zebranych wszystkich artykułów o tym temacie: http://www.nationalgeographic.com/food-special-compilation/

Wpływ na środowisko

Problemy z jedzeniem także dotyczą środowiska. Gdy zmienimy swoje nawyki żywieniowe, zmienią się także uprawy na świecie.